Program lørdag 7. sep. 2019 Test


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/fretri.dk/public_html/wp-content/plugins/q-and-a/inc/functions.php on line 252

Program Aspirant

Program Elite Kvinder

Program Elite Mænd

Program AG NON Draft – Para Tri 750 – 20 – 5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.

08.45 Registrering lukker for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.
09.00 Skiftezone lukker for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.
09.05 Instruktion AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 i Tøjhuset.
09.55 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 women.
10.00 Start AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 vomen.
10.10 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 men.
10.15 Start AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 men.
11.30 Præmieoverrækkelse AG NON Draft - Para Tri

 

Program Aspirant Draft 375 – 11 – 2,5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

11.30 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.00 Registrering lukker for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.15 Instruktion Aspirant 375 – 11 – 2,5. i Tøjhuset
12.35 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.40 Svømmeopvarmning Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.50 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Aspirant 375 – 11 – 2,5.
13.00 Start Aspirant 375 – 11 – 2,5.

 

Elite Kvinder Draft 750 - 20 - 5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.
12.30 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.35 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.40 Svømmeopvarmning Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.50 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Kvinder 750 – 20 - 5
14.00 Start Elite Kvinder 750 – 20 - 5

Elite Mænd Draft 750 - 20 - 5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.
14.00 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.05 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.10 Svømmeopvarmning Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.20 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.30 Start Elite Mænd 750 – 20 - 5