Program lørdag 7. sep. 2019

Program Age Group
Program Aspirant
Program Elite Kvinder
Program Elite Mænd

 

 

Program AG NON Draft – Para Tri 1500 - 40 - 10

 

08.00 Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10.

08.45 Registrering lukker for AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10.
09.00 Skiftezone lukker for AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10.
09.05 Instruktion AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10.i Tøjhuset.
09.55 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10. mænd.
10.00 Start AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10. mænd.
10.05 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10.kvinder.
10.10 Start AG NON Draft - Para Tri 1500 - 40 - 10. kvinder.
13.30 Præmieoverrækkelse AG NON Draft - Para Tri

top

 

Program Aspirant Draft 375 – 11 – 2,5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

11.30 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.00 Registrering lukker for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.15 Instruktion Aspirant 375 – 11 – 2,5. i Tøjhuset
12.35 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.40 Svømmeopvarmning Aspirant 375 – 11 – 2,5.
12.50 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Aspirant 375 – 11 – 2,5.
13.00 Start Aspirant 375 – 11 – 2,5.

top

 

Elite Kvinder Draft 750 - 20 - 5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.
12.30 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.35 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.40 Svømmeopvarmning Elite Kvinder 750 – 20 - 5
13.50 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Kvinder 750 – 20 - 5
14.00 Start Elite Kvinder 750 – 20 - 5

top

 

Elite Mænd Draft 750 - 20 - 5

 

08.00 Stævnepladsen åbner.
14.00 Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.05 Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.10 Svømmeopvarmning Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.20 Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Mænd 750 – 20 - 5
15.30 Start Elite Mænd 750 – 20 - 5

top